Venkovní rolety

VENKOVNÍ ROLETY

Venkovní rolety jsou nejdokonalejším systémem zabezpečení jak před atmosférickými podmínkami, tak i před nežádoucími inherencí. V naši nabídce naleznete venkovní rolety hliníkové a látkové. Venkovní rolety jsou praktický systém, který nás chrání třemi způsoby: dokonale tepelně izoluje, chrání soukromí a klid a také zajišťuje účinnou zábranu proti vloupání. Rolety zn. Aluprof jsou zhotoveny z kvalitních materiálů zaručujících jejich nejvyšší kvalitu. V podomítkovém, adaptačním, nadokenním, jakož i nadstavbovém systému jsou vyráběny s cílem zlepšit energetickou bilanci domu. V zimně ve značné míře přispívají ke snížení nákladů na topení, zatímco v létě, když svítí slunce a venku je horko, zajišťují příjemný chlad a přítmí umožňující odpočinek unaveným očím. Navíc díky promyšlené konstrukci a vhodně vybraným surovinám tvoří rolety účinnou ochranu proti nezvaným hostům. Přispívají k tomu, že dům se stává místem, kde se cítíme svobodně a bezpečně, do kterého se rádi vracíme po těžkém dni a víme, že v něm najdeme vždy klid a úkryt.

ZÁKLADNÍ BARVY: 01 STŘÍBRNÁ, 02 BÍLÁ, 03 ŠEDÁ, 05 BÉŽOVÁ, 08 TMAVĚ HNĚDÁ, 09 HNĚDÁ

BARVY ZA PŘÍPLATEK: 04 TMAVĚ BÉŽOVÁ, 15 KRÉMOVĚ BÍLÁ, 23 ANTRACIT, 31 SVĚTLE ŠEDÁ, 33 TMAVĚ ŠEDÁ, 34 QUARTZ ŠEDÁ, OSTATNÍ BARVY RAL

IMITACE DŘEVA BEZ PŘÍPLATKU POUZE LAMELY, ZA PŘÍPLATEK BOX, LDG LIŠTA, VODÍCÍ LIŠTA: 30 ZLATÝ DUB, 06 TMAVÉ DŘEVO, 07 JASNÉ DŘEVO, 26 MAHAGON, 28 OŘECH, 36 WENGE, 52 WINCHESTER

 

ROLETA STANDARD

Venkovní rolety Standard s přiznaným boxem je nejpopulárnější systém venkovních rolet. Díky dokonalým komponentům a pečlivosti výroby je tento produkt hodnocen vysokým evropským standardem – hlavními dodavateli komponentů jsou znalci Aluprof, Alukon, Elero a Somfy. Je vhodný do domů i bytových domů, kde už nemáte možnost roletu schovat pod omítku. Montují se přímo na rám oka/dveří či do výklenku Ve spojení s okny tvoří výbornou tepelnou izolaci a tím rovněž snižují náklady na teplo. Akustická ochrana a dodatečné zabezpečení okenního výklenku zvyšují standart Vašeho bydlení. V současné době se stávají důležitým prvkem v moderním stavitelství a v otázce úspory energie. Venkovními roletami se prokazatelně snižuje spotřeba energie. Výzkumy potvrdily, že rolety přinášejí zřetelnou tepelnou izolaci. Při spuštěných roletách je únik tepla u staré zástavby nižší o cca 40%. Také u oken dnešní generace nebo u nízkoenergetických domů zlepšují rolety tepelnou izolaci o cca 25%. Jsou vynikající volbou pro rekreační chaty, chalupy i rodinné domy, protože chrání okna před povětrnostními vlivy, čímž znatelně prodlužují jejich životnost. Jsou také bezpečnostním prvkem, který znesnadní průniku nezvaných hostů do objektů. Ovládání je stejně snadné jako u žaluzií. Opět je možné zvolit mezi ovládáním ručním nebo motorickým. Hliníkové lamely jsou v základním provedení vyplněné polyuretanovou pěnou, která zvyšuje pevnost lamely. Lamely s polyuretanovou výplní lépe absorbují chlad nebo teplo. Materiály, ze kterých se rolety vyrábějí se vyznačují vysokou kvalitou povrchové úpravy a jsou proto nenáročné na údržbu. Povrchová úprava je provedena vysoce kvalitními práškovými barvami, které jsou následně vypalovány a tím je zaručena jejich stálobarevnost a dlouhověkost.

 

možnost varianty rolety s integrovanou moskytiérou

 

 

 

 

 

 

 

ROLETA S OBLÝM BOXEM

Venkovní roleta v oblé schránce PROFIL V39, V45, EX41 Roleta v zaoblené schránce je novodobým zabezpečením domu, ale taktéž jeho dokonalým dekorativním prvkem.

Roleta v zaoblené schránce je novodobým zabezpečením domu, ale taktéž jeho dokonalým dekorativním prvkem. A co více, pocit komfortu přinášejí široké možnosti způsobu ovládání rolet, např. s elektrickým motorem – za pomocí centrálního ovládání, jednoho ovladače nebo klávesy, různé možnosti ovládání pro celý dům.

ÚSPORAMI ENERGIE CHRÁNÍME NAŠE ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Venkovní roletami se prokazatelně snižuje spotřeba energie. Tím se šetří paliva a energetické zdroje. Proto se snižuje zatížení životního prostředí a spoří se suroviny pro příští generace. 

ČÍSLA MLUVÍ ZA VŠE

Výzkumy potvrdily, že rolety přináší zřetelnou tepelnou izolaci. Při spuštěných roletách je únik tepla u staré zástavby nižší o cca 40%. Také u oken dnešní generace nebo u nenáročných domů na energii zlepšují rolety tepelnou izolaci o cca 25%.

možnost varianty rolety s integrovanou moskytiérou

 

 

 

 

 

 

 

ROLETA PODOMÍTKOVÁ

Podomítkovým provedením rolety je docílen čistý a ničím nerušený vzhled fasády. Nejčastějším systémem je SP a SP-E. Podomítkové systémy SP a SP-E jsou určeny pro použití především v nově stavěných budovách, ale také v již stávajících objektech po provedení nezbytných změn v nadokenní oblasti. Rolety systému SP a SP-E zapadají do fasády budovy a tvoří tak její nedílnou součást. Ostatní prvky čili revizní kryt a vodítka mohou být barevně přizpůsobeny barvě oken. Navrhovaný systém umožňuje architektům a projektantům použití optimálních řešení. Roletové profily jsou především profily vyplněné pěnou, vyrobené z vysoce kvalitního hliníkového plechu, které mají dvouvrstvé lakové povlaky v systému PU/PA. Tento povlak se vyznačuje zvýšenou odolností vůči otěru a působení atmosférických vlivů. Díky výplňové pěně se profily vyznačují dobrou tepelnou a zvukovou izolací. Extrudované roletové profily se vyznačují vysokou životností a pevností a také možností získat libovolné barvy z palety RAL. Čelo boxu je zároveň podkladem pro libovolný dokončovací materiál (např. omítku, lícové cihly atd.), díky čemu čelo zůstává neviditelným prvkem fasády. Prvky systému SP a SP-E nezasahují do konstrukce okna, dveří a nadokenního překladu a nenarušují tak energetickou hodnotu.
Rolety lze ovládat manuálně či elektrickým pohonem. Do rolety lze přidat integrovanou síťku proti hmyzu.

 

PODOMÍTKOVÁ ROLETA TYP PUTZ                                                                                                                          PODOMÍTKOVÁ ROLETA TYP SP-E

 

 

 

 

 

 

 

 

ROLETA NADOKENNÍ – VARIANTA BE CLEVER, OPOTERM, REVO, DOPŘEKLADU

CleverBox je výrobkem firmy BeClever projektovaný v souladu s novodobou technologicko-technickou strategií. Vytvořen pro architekty, projektanty a především pro uživatele daného výrobku.

Systém nadokenních rolet CleverBox dává možnost konfigurace různých variant rolet i s možností použit sítě proti hmyzu, elektrické či manuální ovládání.

Tento systém má revizní poklop umístěn jak zepředu, tak i zezadu a dává možnost zazdění celkového, pouze zevnitř nebo zvenku  také bez zaomítnutí.

Roleta BeClever umožňuje optimální tepelnou izolaci. Tento systém je vyráběn z bezolovnatých stabilizátorů a přesto je ekologicky přijatelný. Novodobé, univerzální a kvalitní přednosti, díky kterým CleverBox splní požadavky stanovené novodobým venkovním roletám.

ÚSPORAMI ENERGIE CHRÁNÍME NAŠE ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Venkovní roletami se prokazatelně snižuje spotřeba energie. Tím se šetří paliva a energetické zdroje. Proto se snižuje zatížení životního prostředí a spoří se suroviny pro příští generace.

ČÍSLA MLUVÍ ZA VŠE

Výzkumy potvrdily, že rolety přináší zřetelnou tepelnou izolaci. Při spuštěných roletách je únik tepla u staré zástavby nižší o cca 40%. Také u oken dnešní generace nebo u nenáročných domů na energii zlepšují rolety tepelnou izolaci o cca 25%.

         BE CLEVER BOX                             BOX OPOTERM                              BOX REVO                                       DO PŘEKLADU

 

 

Hodnoty prostupu tepla s roletami a bez nich  

Koeficient prostupu tepla W/m2K
Okno Uf 1,1 1,4 1,7 3
Okno + předoken. roleta Uws 0,9 1,1 1,3 1,9
Zlepšení 18% 21% 24% 37%

Metodika výpočtu podle DIN EN ISO 10077-1:2000-11 a DIN EN 13125:2001-10; Třída průstupu vzduchu 5

 

Vzornik barev RAL